ZATVORI

Svijet na dlanu!

Uz newsletter Hrvatskog kluba putnika prvi otkrijte novosti o povoljnim putovanjima!

Jednostavno upišite svoju e-mail adresu, a čaroliju prepustite nama!

Pridružite nam se, putujmo zajedno!


Nagrada Dijana Klarić

 

Nagrada Dijana Klarić

 

Nagrada „Dijana Klarić“ pokrenuta je u znak sjećanja na mladu šibensku putnicu i fotografkinju koja je svoja iskustva s putovanja rado dijelila kao sudionica Croatian Travel Festivala. Inicijativu za dodjelu nagrade pokrenuo je Hrvatski klub putnika u suradnji i uz podršku Dijanine obitelji. Nagrada je prvi put dodijeljena 2014. godine, a već na prvi natječaj pristigli su brojni radovi za svih pet kategorija u kojima se nagrada dodjeljuje.


Nagradu u svakoj kategoriji dodjeljuje stručni žiri, a kategorije za koje se brojni putopisci i putnici natječu su:

  1. Najbolji putopis
  2. Najbolja fotografija
  3. Najbolji film
  4. Najbolji projekt
  5. Putnik godine
     

Statua koju dobivaju laureati kao nagradu i uspomenu na svoje sudjelovanje i pobjedu na natječaju koji se raspisuje mjesecima prije dodjele same nagrade, ima svoju simboliku. Izrađena je od drveta i ima oblik spirale, simbola koji je Dijana nosila na lijevom zapešću. Autorica statue je šibenska kiparica Milena Mikulandra.

Nagrada koja poseban značaj ima i za laureate, ali i za organizatora, Hrvatski klub putnika te za obitelj Dijane Klarić, svake se godine dodjeljuje u šibenskom HNK. Svečanom dodjelom kojoj prisustvuju i nominirani putnici i putopisci i visoki uzvanici Grada Šibenika te gosti Croatian Travel Festivala, daje i nagradi i festivalu u okviru kojeg se dodjeljuje, notu značaja koja je važan motivator za još ustrajniji rad organizatora i još veći broj prijava na natječaj onih koji si nagradu priželjkuju.

 

NAGRADA DIJANA KLARIĆ 2017.

NAJBOLJI PUTOPIS
1. Gordan Nuhanović , "Piknik u stepi“ (pobjednik)
2. Jelena Lešaja , "Amerika, službeno"
3. Iva Marković , "Taxi Kuba"


NAJBOLJA FOTOGRAFIJA
1. Toma Kezić, "New York“ (pobjednik)
2. Nikola Horvat, "Mt. Whitney"
3. Marta Štrkalj, "Vijetnam“


NAJBOLJI FILM
1. Nikola Horvat, "Pacific Crest Trail - Tesla: Godina Početka" (pobjednik)
2. Matej Perkov , "Ekspedicija Kavkaz“
3. Gabriel Vlakančić, „Šri Lanka“


NAJBOLJI PROJEKT
1. Goran Blažević, "Solidarity Walk“ (pobjednik)
2. Damir Vujnovac, "Glas iz Sahare“
3. Golub Siniša, "Destinacija Škotska“


PUTNIK GODINE
1. Goran Blažević (pobjednik)
2. Nikola Horvat
3. Davorka Pekšić 


 


NAGRADA DIJANA KLARIĆ 2016.

NAJBOLJI PUTOPIS
1. Krešimir Međeral, "Do kraja svijeta, čvrsto na zemlji" (pobjednik)
2. Dinko Telećan, "Azijska suita"
3. Vedran Buble, "Putopis: Vijetnam i Kambodža"
 

NAJBOLJA FOTOGRAFIJA
1. Darko Dovedan, "Vanuatu" (pobjednik)
2. Lina Ernjak, "Ledenjak Perito Moreno"
3. Ivan Šardi, "Triglav"
 

NAJBOLJI FILM
1. Alen Kuščar & Ana Marija, "Traveling intro & Georgia" (pobjednici)
2. Boris Veličan, "Kapetan i sirena“
3. Ivan Đogić, "Novi Zeland i Cookovo otočje"
 

NAJBOLJI PROJEKT
1. Oleg Maštruko, "Hrvatska do Pamira" (pobjednik)
2. Hrvoje Jurić, "Cestom leda do kraja svijeta" 
3. Matej Perkov, "From sea to summit – Morocco 2015"
 

PUTNIK GODINE 
1. Jan Jusup  (pobjednik)
2. Iva Mihalić i Branko Krčmar
3. Vedran Buble i Sanja Cicvara


 

NAGRADA DIJANA KLARIĆ 2015.

NAJBOLJI PUTOPIS
1. Silvija Batur, „Od Manague do Antigue“ (pobjednica)
2. Jasen Boko, „Za Aleksandrom Velikim“
3. Darko Jeras, „Zanzibar“
 

NAJBOLJA FOTOGRAFIJA
1. Vitomir Maričić, „Dubai Mall" (pobjednik)
2. Ljupka Čubranić, „Čuvar rijeke Omo"
3. Sanjin Kaštelan, „Čekanje da zakuha"
 

NAJBOLJI FILM
1. Jelena Jelinić, Ivana Nikolić i Vlado Cvirn, „Sve je (ne)moguće u Indiji“ (pobjednici)
2. Marin Bukljaš, „Šri Lanka- rajski otok“
3. Karolina Zelenika, „Belgija“


NAJBOLJI PROJEKT
1. Ekspedicija.net, „Jabuka 2014.-novi horizonti“ (pobjednici)

2. Tamara Segan Wharton i Antonija Putić, „Kina nikad ne spava“
3. Stjepan Sušec, „Walking, hiking, planinoring“
 

PUTNIK GODINE
1. Goran Subašić (pobjednik)
2. Vitomir Maričić
3. Tomislav Dlesk i Nada Miličić

 

 

NAGRADA DIJANA KLARIĆ 2014.

NAJBOLJI PUTOPIS
1. Ivan Vuković, „Majka Ayahuasca“ (pobjednik)
2. Tomislav Perko, „1000 dana proljeća“
3. Tomislav Šovagović, „Matoš“


NAJBOLJA FOTOGRAFIJA
1. Boris Vargović, „Putovanje na kraju svijeta“ (pobjednik)
2. Mario Šolčić, „Salzburg“
3. Dino Đula, „Estonija“
 

NAJBOLJI FILM
1. Marin Bukljaš, „Priča o Balkanu“ (pobjednik)

2. Vitomir Maričić, „Kavkaz12“
3. Jura Troje, „Indokina“


NAJBOLJI PROJEKT
1. Biciklistički klub Pedalinac, „Biciklom na Olimpijske igre u Soči“ (pobjednici)

2. Ana Bakran, Autostop avantura do Bora-Bore
3. Vitomir Maričić, „Todo Posible, Nada Seguro“
 

PUTNIK GODINE
1. Ana Bakran (pobjednica)

2. Petar Rikić
3. Tomislav Perko


 


 

 

NEWSLETTER:


My Newsletter

NAŠI PARTNERI: